Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Германските Зелени ја потврдија кандидатурата на Баербок за канцеларка на изборите во септември

На тридневниот партиски конгрес, што почна во петокот во Берлин, од 688 делегати дури 98,5 проценти гласаа за двоецот Баербок / Роберт Хабек. Хабек е копретседател на партијата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close