Европа

Германските власти повикуваат на забрана за знамето на Хамас

Пратеничките групи на владејачките партии во Бундестагот - Христијанско-демократската унија (ЦДУ) / Христијанско-социјалистичката унија (ЦСУ) и на Социјалдемократската партија на Германија (СДП), едногласно повикаа на забрана за знамето на терористичката група Хамас во Германија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close