ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Германските власти информираат дека е намален интересот за имунизација со вакцината на АстраЗенека

Германските сојузни покраини известуваат за намален интерес за вакцината против коронавирус произведена од британско-шведската компанија АстраЗенека поради извештаите во медиумите за помала ефикасност на оваа вакцина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close