Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Германските фирми нема да бидат меѓу санкционираните од САД поради проектот „Северен тек 2“

САД нема да ги вклучат германските компании во списокот со санкции против „Северен тек 2“, објави Блумберг повикувајќи се на информирани извори.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close