ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Германскиот извоз на оружје на Блискиот исток е над милијарда евра

До 17 декември Берлин одобрил продажба на оружје и воена опрема во вредност од 725 милиони евра само на Египет, соопшти Министерството за економија на барање на пратеникот од Бундестагот Омар Нурипур.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close