Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Германскиот буџетски дефицит во 2020 година е најголем во последните 30 години

Буџетскиот дефицит на Германија во пандемската 2020 година достигна 189,2 милијарди евра и е најголем од обединувањето на Германија, а одговара на 5,7 проценти од бруто домашниот производ, покажуваат податоците што денеска ги објави заводот за статистика.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close