Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Германски здравствени власти: Ширењето на новите мутации на коронавирусот е загрижувачко

Германскиот министер за здравство Јенс Шпан и претседателот на институтот Роберт Кох, Лотар Вилер, денеска истакнаа дека ширењето на новите варијанти на коронавирусот е загрижувачко.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close