ЕвропаСвет.Слајдер

Германски суд пресуди дека Фејсбук незаконски бришел и укинувал профили

Врховниот суд на Германија денеска пресуди дека Фејсбук незаконски избришал расистички коментар и блокирала профил, затоа што социјалната мрежа не го информирала корисникот (за исклучувањето) и не дала причини за такво нешто.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close