ЕвропаЕвропа.Портал

Германски специјалци извршија акција против криминалниот клан Ремо

Припадници на специјалните единици на германската полиција упаднаа утрово во повеќе од 25 објекти во Берлин и Бранденбург, како дел од акцијата против криминалниот арапски клан Ремо.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close