ЕвропаНекатегоризирано

Германски економисти предлагаат зголемување на возраста на пензионирање заради економско опоравување

Зголемувањето на возраста за пензионирање е најдобриот начин за справување со зголемениот национален долг во кризата предизвикана од коронавирус и стареењето на популацијата, оценуваат водечки економски истражувачи во Германија, јави ДПА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close