ЕвропаЕвропа.Портал

Германската Влада именува специјален претставник за вакцини против Ковид-19

Оваа функција ќе ја преземе Кристоф Круп, досегашен шеф на Сојузната служба за недвижности и близок соработник на министерот за финансии Олаф Шолц.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close