Svet.SlajderЕвропа

Германската влада го одобри проширувањето на воената мисија во Мали

Германската влада денеска ги одобри плановите за проширување на воената мисија за обука во Мали, изјави владин извор.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close