0_МИА Истражува.ПорталИзбрано

Германската економија расте и покрај рестрикциите

Хотелите и рестораните се во блокада со месеци, но затоа индустријата работи со полна пареа. Германија доживува економски раст, и покрај ограничувањата поради короната. Ова може да се припише на производството и извозот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close