0_Македонија.ПорталОпштество

Германска донација за Инфективната клиника и ГОБ „8 Септември“

Германската амбасадорка Анке Холштајн денеска му предаде осум  респираторни машини марка „дрегер“ на министерот за здравство Венко Филипче, донација од Владата на Сојузна Република Германија  за Министерството за здравство како поддршка за македонските  клиники. Вкупната вредност на оваа донација е 233 илјади евра, а се имплементираше преку Германската сојузна агенција за цивилна заштита. 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close