БалканСвет.Слајдер

Германија заинтересирана да инвестира во Соланата во Улцињ

Извештајот на Комисијата претходеше на едногласната одлука на Советот за приватизација минатата недела дека имотот на поранешната фабрика за сол, на скоро 15 милиони квадратни метри, останува во државна сопственост.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close