Европа

Германија воведува нови рестриктивни мерки

Германија поради раст на бројот на новозаболени лица со Ковид-19 воведува дополнителни мерки, а канцеларката Ангела Меркел препорача есенските одмори граѓаните да ги поминат во земјата или во области во Европа со низок епидемиолошки ризик

Back to top button
Close
Close