Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Германија верува дека руската вакцина ќе биде одобрена во ЕУ

Германскиот институт „Пол Ерлих“ не ја исклучува можноста руската вакцина „Спутник V“ да биде одобрена во ЕУ и работи на овозможување на нејзино производство, изјави шефот на таа институција задолжена за вакцини и лекови Клаус Цихутек.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close