Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Германија со рекордни 1,35 милиони вакцинирани за еден ден

Германскиот министер за здравство Јенс Шпан објави дека во средата е постигнат дневен рекорд по бројот на вакцинирани против Ковид-19 во Германија - 1,35 милиони луѓе примиле вакцина тој ден.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close