Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Германија со предупредување до граѓаните да не патуваат без поголема потреба во Чешка, Луксембург и австриската провинција Тирол поради Ковид-19

Германското Министерство за надворешни работи вечерва издаде предупредувања до граѓаните за патувања во Чешка, Луксембург и австриската провинција Тирол.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close