0_МИА Истражува.ПорталИзбрано

Германија се подготвува да го заузда Ковид-19 пред Божик

Германската канцеларка Ангела Меркел побара нови драстични ограничувања, вклучително и затворање на секторите за одмор, спорт и храна и пијалоци, во разговорите за кризата со германските регионални лидери заради спречување на зголемен број заразени со коронавирус и спас на Божиќните празници.

Back to top button
Close
Close