Европа

Германија сака да купи 30 милиони дози од „Спутник В“

Германија е во преговори со Русија за купување 30 милиони дози вакцина Спутник В откако ќе биде одобрена од Европската агенција за лекови. Ова го објави премиерот на Саксонија, Михаел Кречмер.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close