Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Германија против укинување на патентите за вакцините

Германската Влада денеска се спротивстави на повикот на САД да се укинат патентите за вакцините против Ковид-19, оценувајќи дека таквата заштита не е причина за бавниот процес на производство, јави Дојче Веле.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close