ЕвропаЕвропа.Портал

Германија: Повеќе од 10.000 новоинфицирани, 534 лица починаа за изминатите 24 часа

Бројот на потврдени случаи на коронавирус во Германија е зголемен во изминатите 24 часа за 10.207 - на 2.360.606, според денешните податоци на институтот Роберт Кох.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close