Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Германија потрошила 12 милијарди евра на воената мисија во Авганистан

Германија потроши 12 милијарди евра помеѓу 2001 и 2020 година на мисија во Авганистан, јави денеска агенцијата ДПА, повикувајќи се на одговорот на германското Министерство за надворешни работи

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close