ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Германија: Постои можност руската вакцина да биде одобрена во ЕУ

Постои можност руската вакцина „Спутник V“ да биде одобрена во ЕУ, изјави денеска шефот на германскиот комитет за вакцинација Томас Мертенс во интервју за „Рајниче пост“.

Back to top button
Close
Close