Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Германија планира да забрани возење автомобили по 22 часот

Германскиот Бундестаг денеска почна дискусија за новиот епидемиолошки закон, што ќе им овозможи на федералните власти да преземат мерки во региони каде што има поголема стапка на инфекција, а тоа вклучува забрана за управување со автомобили по 22 часот. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close