Европа

Германија осуди поранешен припадник на тајната полиција на Асад

Германски суд денеска го осуди Ејад Ал-Гариб, поранешен припадник на тајната полиција на сирискиот претседател Башар ал-Асад за овозможување тортура врз затворениците.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close