Svet.SlajderЕвропа

Германија: Осигурените штети од поплавите ќе бидат до пет милијарди евра

Катастрофалните поплави во германските покраини Северна Рајна-Вестфалија и Рајнска област-Пфалц се очекува да предизвикаат загуби во индустријата за осигурување и реосигурување од четири до пет милијарди евра, соопшти Германското здружение за осигурување (ГДВ).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close