Svet.SlajderЕвропа

Германија нема повеќе да производува ураниум

Од германската државна компанија „Висмут Коенингстеин“ (Wismut Koeningstein), што е лоцирана во близина на Дрезден, денеска е доставена последната пратка со ураниум

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close