Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Германија најверојатно ќе забрани протести пред Бундестагот

Германските власти размислуваат да ги забранат овонеделните протести пред сојузниот Парламент на противниците на воведување на карантин поради пандемијата со Ковид-19, стравувајќи оти собирите би можеле да бидат насилни

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close