ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Германија најавува ограничувања за невакцинирани доколку инфекцијата не се спречи

Висок службеник на германската Влада денеска најави дека поради зголемувањето на бројот на новозаразени со коронавирус на есен може да се воведат нови ограничувања за луѓето кои не се вакцинирани против Ковид-19.

Back to top button
Close
Close