ЕвропаЕвропа.Портал

Германија: Можни се дополнителни санкции против Русија поради Навални

Германската Влада денеска соопшти дека не може да се исклучи воведување дополнителни санкции кон Русија, откако московскиот суд го осуди на затворска казна опозицискиот политичар Алексеј Навални.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close