0_Web_АктуелноБизнисБизнис.ПорталБизнис.Слајдер

Германија има потреба од 400.000 квалификувани имигранти годишно, смета шефот на Федералната агенција за вработување

„За мене ова не се однесува на азилот, туку на насочената имиграција за празнините на пазарот на трудот“, изјави Шиле за дневниот весник „Зидојче цајтунг“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close