Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Германија и помага на Португалија со воени лекари и опрема за борба со Ковид-19

Причината е што таму местата во одделите за интензивна нега се исцрпени поради драстичниот раст на заразените со коронавирусот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close