Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Германија и Франција разгледуваат тужба на ЕУ против „Астра Зенека“

Германија и Франција денеска побараа повеќе време да разгледаат дали ЕУ ќе ја тужи Астра Зенека за намалување на испораките на договорени вакцини, јавија германски медиуми, повикувајќи се на изјави на двајца дипломати. Тие тврдат дека повеќето членки на ЕУ ги поддржуваат правните постапки.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close