ЕвропаЕвропа.Портал

Германија ги ограничува патувањата од земји во кои е откриен новиот вид на коронавирус

Германија ќе воведе ограничувања за патниците од Бразил, Велика Британија, Португалија и Јужна Африка, каде е откриен новиот вид на коронавирус. Тоа се наведува во владиниот нацрт-документ во кој имале увид западни новински агенции.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close