Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Германија: Автомобил удри во луѓе, загина дете

Едно 12-годишно момче загина, а неколку лица се повредени кога автомобил денеска удри во група луѓе во градот Кемпен во германската покраина Северна Рајна-Вестфалија.

Back to top button
Close
Close