ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Германија/Анкета: Мнозинството „за“ ограничување на бројот на мандати како канцелар на државата

Мнозинство Германци се за ограничување на времето кое еден политичар може ја извршува функцијата канцелар, покажува анкета на ЈуГов за новинската агенција ДПА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close