Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Германија ја поздрави одлуката за останување на американските војници на нејзина територија

Германија денеска ја поздрави одлуката за останување на американските воени бази на нејзина територија и запирањето на повлекувањето на силите, изјави Штефен Зајберт, портпарол на Владата на Ангела Меркел.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close