Svet.SlajderЕвропа

Германија ја интензивира борбата против затајувачите на данок

Германскиот министер за финансии наложил купување на податоци за Германците со финансиски средства во Дубаи, Обединетите Арапски Емирати, како дел од напорите за борба против затајувањето данок, по сличните набавки од регионалните власти на податоци од Швајцарија во изминатата деценија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close