0_Магазин.ПорталЗанимливости

Германец даруваше милион евра за настраданите во поплавите

Хорст Ешлер, 82-годишен Геерманец од Мунстер ѝ донираше еден милион евра на организацијата „Актион Лихтблик“, која во мигов им помага на жртвите од поплавите во Германија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close