0_Спорт.ПорталSport.SlajderКошарка

Гери Трент џуниор испиша историја во НБА

Кошаркарите на Торонто триумфираа синоќа на гостински терен против Кливленд со 135:115 предводени од фантастичниот Гери Трент џуниор, кој натпреварот го заврши со 44 поени и рекорден процент на реализација од 85 отсто.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close