0_Web_Насловна-слајдер0_МИА Истражува.ПорталBiznis.SlajderMakedonija.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономијаИнтервју

Герасимовски за МИА: И во услови на пандемија до ДЗИС пријавени над 1000 патенти

Светскиот ден на интелектуална сопственост - 26 април годинава во фокусот ги става малите и средни претпријатија. Директорот на Државниот завод за заштита на индустриската сопственост Горан Герасимовски во интервју за МИА вели дека заштитата на правата е многу важна и дека таа е еден вид основа за лансирање нов, иновативен производ или започнување бизнис, односно градење бренд.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close