0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

Георгиева: Без поголема помош од развиените економии земјите во развој дополнително ќе заостанат

Шефицата на Меѓународниот монетарен фонд, Кристалина Георгиева, ги повика развиените економии да обезбедат поголема помош за земјите со ниски примања, предупредувајќи на „големите дивергенции“ во глобалниот раст, што може да ја загрозат стабилноста и да предизвикаат социјални немири во годините што доаѓаат.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close