Дописници МКДОпштински вести

Георгиески: Напролет почнува реконструкцијата на Кејот „Македонија“ во Охрид

Реконструкцијата на кејот „Македонија“ во Охрид ќе почне напролет идната година. Станува збор за поголем инфраструктурен проект, чија реализација ќе трае најмалку една година, што налага градежните активности на терен да се одвиваат постапно по етапи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close