Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Георгиадис: Оптимист сум дека мај ќе биде месецот на големо враќање во нормала

Угостителските објекти во Грција што се затворени од почетокот на ноември минатата година, според надлежниот министер за развој Адонис Георгиадис, би можеле одново да почнат со работа по Велигден, пред или заедно со отворањето на туризмот на 14 мај, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close