0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Генералштабот го брифира Пендаровски за борбената готовност на Армијата

Претседателот и врховен командант на Армијата Стево Пендаровски, денеска во Домот на Армијата во Скопје, беше информиран од страна на началникот на Генералштабот, генерал-потполковник Васко Ѓурчиновски за состојбата и борбената подготвеност на Армијата на Република Северна Македонија во 2020 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close