СветСвет.Портал

Генералното собрание на ОН побара воведување ембарго на оружје за Мјанмар

Генералното собрание на ОН усвои резолуција со која е осуден воениот удар во Мјанмар, побара обновување на демократијата и повика на воведување ембарго на оружје за таа земја.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close