Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Генерален штрајк во Грција

Синдикати, федерации и здруженија на работници од Грција, за денеска закажаа генерален 24часовен штрајк што ќе ја парализира земјата.

Back to top button
Close
Close