0_Спорт.ПорталРакомет

Гедбан заминува од Вардар, потпиша со Адемар Леон

Гедбан е уште еден играч на „црвено-црниот“ тим кој ја напушта „Јани Сандански“.

Скопје, 4 март 2020 (МИА) – Алжирецот Калифа Гедбан потпиша со Адемар Леон, откако потпишал на 2 години со шпанскиот тим.

Гедбан е уште еден играч на „црвено-црниот“ тим кој ја напушта „Јани Сандански“.

Вардар сепак вчера ја промовираше неговата замена, а тоа е репрезентативниот голман Борко Ристовски.

По заминувањето и на Атман, Криштопанс и Шишкарев, покрајот на сезоната се очекува заминување на уште неколку ракометари од клубот.

Таг
Back to top button
Close
Close